U bent een druk voorbereidend aanstaand ‘vertrekker’, en wilt uw schaarse vrije weekenden zo goed mogelijk benutten m.b.t. de nog te volgen cursussen op zeezeil gebied?
Dan is dit de uitgelezen kans om in één weekend drie typische (theoretische) zeezeil onderwerpen te trainen.
Een echte sailors Basic Offshore Safety Training (BOST). Een alternatieve OPST training dus, verzorgd door een medicus-zelf zeiler!
Inclusief een snorkelinstructie sessie incl. duikgeneeskundige presentatie door een duikinstructeur.
Te koop! Direct vanaf de (Engelse) importeur;
Odeo LEDflare en RYA Sea
survival lesboek!
PM; niet los te bestellen. Alleen vanaf de cursus of bij aanschaf van een EHBO koffer.


Zelfredzaamheid bij storm of schade

Communicatie en handelingen bij noodhulp
Praktische EHBO-training
Dagprogramma: twee volledig verzorgde weekenddagen incl. lunches en diner op zaterdagavond.
Interactieve voordracht (2x 3 uur) ‘zelfredzaam zeemanschap’ met:
Als voorbereiding toegestuurd; duikgeneeskundige aspecten; wat moet u weten wanneer u onder water gaat?
Diner (gezamenlijk warm avondeten)
Zwembadsessie (2 uur durende training; i.v.m. logistiek zwembad verplaatst naar de zondag namiddag!)
Avond: BasicOffshoreSafetyTraining (BOST) middels scenario training.
De belangrijkste onderwerpen uit de Word Sailing OffshoreSpecialRegulations Appendix G met o.a.; ‘heavy weather preparation’, stormzeilen, ‘maritiem weer’, reddingsvest aspecten, handstakel afsteken, kleine blusmiddelen oefening, trainings Epirb, PLB-MOB.
Gezellige uitwisselingsborrel onder het genot van…; tips & tricks bespreken met je groepsgenoten- andere vertrekkers. ‘En hoe heb jij dat geregeld?‘
(8 uur praktijk en 3+4 uur online resp. voorbereidende elearning)
Zeer uitgebreide en praktische offshore medisch georiënteerde EHBO-cursus. Deze cursus wordt ook los aangeboden. Uitgebreider en intensiever dan een gemiddelde First Aid course.
Klik hier om de inhoud van de cursus te bekijken.
>> Voorbereidingsadvies <<
Als voorbereiding zijn er een tweetal elearnings ‘theorie eerste hulp aan boord’ en ‘veiligheidsweekend’, goed voor 4+2 uur lees-lesstof, welke u tevoren dient door te nemen. Voor de interactieve online/ZOOM sessie ontvangt u een link enkele dagen tevoren.
Voor beide dagen volgen we zo veel mogelijk het lesprogramma van de WorldSailing OffshoreSpecialRegulations Appendix G&H en highlights van de Offshore Safety At Sea course van US Sailing.
Diploma: U ontvangt een officieel erkend diploma First Aid en BOST van het Watersportverbond naast een deelname certificaat van RS Medical Sailing zelf. De cursus voldoet ook aan de eisen van NREH’26.
> Te koop RYA Sea Survival boek. Alleen tijdens de cursus aan te schaffen of tegelijkertijd met een EHBO koffer. 
> Interesse in veilig en goed duik-snorkelmateriaal? Kijk op de website van het PADI duikcentrum Atlantis Watersport uit Warmond. https://duikcentrumteylingen.nl
Locatie:
Huisartsenpraktijk West, Appelvink 1 3906 AD in Veenendaal & sportzwembad (Sportlaan 3).
Trainers:
Externe sprekers: Dick Huges (voormalig longarts, wereldzeiler, ex- OSTAR, auteur zeezeilboeken) en Henri Barrau– DDivers (duikinstructeur).
Duur: zaterdag en zondag (overnachting niet inbegrepen). Tevens toegang tot de elearning en op de woensdagavond ervoor de theorie/online sessie.
Aantal deelnemers: Max. 12 personen i.v.m. het praktisch karakter.
Wees er snel bij! Rond december zijn beide sessies vaak al volgeboekt. Er volgt in het voorjaar meestal nog een ingekorte reservesessie. Dit is een compacte versie van het veiligheidsweekend zonder het ‘zelfredzaam zeemanschap’ dagdeel vd zaterdag en +/- 100,= goedkoper. Maar behelst nog wel de theorie/zoomsessie (3,5 uur)+ ingekorte praktijksessie (4,5 uur)+ reddingsvlotsessie (2 uur)+ avondsessie (2 uur).
Prijs: € 625,= p.p. all-in. Inclusief BTW, voorbereidingsmateriaal, gebruik alle trainingsmaterialen, lunches/diner, gebruik zwembadfaciliteiten& snorkelmateriaal, eigen BHV trainingssetje, en 2x aanvraag/afhandeling officieel diploma Watersportverbond en deelnamebewijs RS Medical Sailing. Excl. de eventuele overnachting.
Korting voor echtparen/koppels: 15% op het totaalbedrag.
Overnachtingstips:
Jaqueline volgende een training bij RS Medical Sailing, ging op zeilreis (solo wereldomzeiling) en bleek haar kennis nodig te hebben. Ze deelt in deze video kort over haar ervaringen. Je kunt Jaqueline haar reis volgen op YouTube.
Tijdens de EHBO-dag of het Veiligheidsweekend krijg je een stevige basis. Maar wat doe je als er aan boord met kinderen iets gebeurt? Daarom bieden we de aanvullende cursus Kinder Medical Sailing aan, een essentiële medische voorbereiding voor zeezeilen/oceaanoversteek met kinderen.
Deze aanvullende cursus Kinder Medical Sailing geeft handvaten waar op te letten en hoe te handelen in het geval dat je kind aan boord (ernstig)ziek wordt of een ongeval krijgt en wanneer contact op te nemen met de RMD. In de cursus worden ook medicatie adviezen voor kinderen gegeven en het gebruik en de doseringen daarvan besproken.
Bij de bestelling van de cursus kun je eenvoudig aangeven of je interesse hebt (vinkje). Zo zorgen we dat je tijdig wordt uitgenodigd zodra de datum vaststaat.
Informatie over de kosten wordt op een later tijdstip toegevoegd.
Vanaf €0,-
Basic offshore outset survival trainingsweekend (BOOST) voor zeezeilers en vertrekkers. Dit is een door het Ned. Watersport verbond geaccrediteerde cursus met erkend diploma! Een volledig verzorgd weekend waar praktijk en persoonlijke aandacht voorop staan, gegeven door een gepassioneerd- enthousiaste kustzeiler en tevens huisarts/tropenarts. Inhoudelijk gezien is het een compacte- ingekorte OPST cursus zoals we die kennen voor de wedstrijdzeilers. Zaterdag overdag krijg je alle kennis om jezelf te redden in noodsituaties op zee. Op zaterdagavond gaan we in een zwembad oefenen met een reddingsvlot en reddingsvesten. Je zult ontdekken hoe lastig het is om met volledig opgeblazen reddingsvest in een reddingsvlot te klimmen. ‘s Avonds na het diner nog een avondsessie met offshore scenario’s en een handstakel vuurpijl& kleine blusmiddelen oefening met als afsluiting een gezellige uitwisselingsborrel om alle tips&tricks van elkaar te vernemen. Op zondag krijg je een complete medische cursus die alles dekt wat je nodig hebt om met een veilig gevoel de zee op te gaan. Om het volle weekendprogramma te ontlasten is er tevens de woensdagavond ervoor nog een interactieve/ theorie-ZOOM sessie en wordt u verzocht daarvoor de voorbereidingslesstof door te nemen.
Voor dit cursusweekend zijn er ook voor het seizoen ’26/’27 weer twee cursusdata gepland. De ervaring leert dat beide cursusdata snel overtekend zijn. Reageer dus op tijd. Bij voldoende belangstelling volgt zeer w.s. medio voorjaar ’27 nog een ingekorte reserve sessie.
> De koppel-/parenkorting komt pas in beeld wanneer u bij het bestellen onderaan de bestelpagina bij aantal personen ‘2’ aanvinkt.
Neem contact op via info@rsmedicalsailing.nl bij eventuele vragen of een apart verzoek.
